Kalenderen forteller oss at det fortsatt er vår, mens ute i lufta er det mer sommerlig. Vi kunne jo ønsket oss litt regn, men det positive for oss løpere er at det er tipp topp forhold i løypene. Søndag er det meldt rundt 20 grader og da løper vi rød løype.

Etter løpet vil det stå vann på bordet og skulle det friste med litt julebrus fra Hamar – Lillehammer Bryggeri - så ja, ta. Må minne om at plastbeger og kun plast skal opp i bøtta foran. Kanskje småsjokolader vil friste? Hvis du som ikke skal løpe, men kunne tenke deg å gi litt vann til tørre struper nede i Eidet, så gi meg beskjed i god tid før løpet.

Etter forrige røde har jeg gjort noen forandringer i grupper og starttider. Etter masse kluss sist, så håper jeg nå på færre eller helst ingen strykninger. Ta en lang og god titt på starttidene, og ikke skriv deg inn i gruppen før du er helt sikker. Noen treffer godt med gruppa si, mens andre igjen kan helt sikkert bli bedre. Spesielt gjelder det for gruppe 1. Den er ment for dem som løper på over 1:10.

Det løpes ikke så ofte i den røde, og kanskje det er i den løypa du har gjort det dårligst? Vi løper den 18. mai, og neste gang blir det ikke før 29. juni. Noen vil nok også løpe rød 8. juni, men da er den med i Trippelen. Tenker du å løpe Glommaløpet neste uke så kan jo rød være et godt valg som en gjennomkjøring. Så får det være opp til den enkelte å bestemme egen fart.

Er du ny i rød, så lønner det seg å gå rolig ut, så du ikke er helt utbrent når bakken opp begynner, for etter den første venter det to til litt senere. Skulle det føles ubehagelig underveis kan det løses greit ved å gå noen skritt. Det kreves også mer av oss i varmen.

Vi ønsker alltid hjelp til tidtaking. Denne søndagen har Wivian sagt at hun kan ta tiden, men først etter å ha løpt rød alene først. Du er hjertelig velkommen om du kommer og holder henne med selskap. Selv vil jeg bevege meg ut i løypa og forhåpentligvis treffe på noen som ikke ser så slitne ut. Men slitne ansikter er vel de morsomste å se på bilder.

Du melder deg på ved start. Er det ditt første løp, så skriv tydelig ditt hele og fulle navn. Etter løpet må du skrive tydelig tiden som blir ropt opp, ikke den du har på egen klokke. Løpstiden din vil bli regnet ut av oss etter løpet.

11 løpere har nådd 100 løp og nye tre kan nå målet om 100 løp i løpet av sommeren. Innen årets slutt kan vi være 25 i alt, men sjansen for det er noe mindre enn snø i Sahara.

Velkommen til Søndagsløpets røde løype 18. mai kl. 13:00.